W dniach od 8 do 10 listopada 2018 roku odbędzie się w Lipsku 13. edycja Europejskich Targów Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Renowacji Starych Budowli denkmal.
Targi denkmal organizowane są w cyklu dwuletnim pod patronatem UNESCO, a ich oferta skierowana jest do architektów, planistów, przedstawicieli gmin i samorządów oraz restauratorów i konserwatorów, a także inwestorów prywatnych i instytucjonalnych oraz generalnych wykonawców. W tegorocznej edycji targów denkmal udział weźmie ponad 400 wystawców z całego świata. Odwiedzający targi będą mieli okazję do szczegółowego zapoznania się ze wszystkimi aspektami związanymi z tematyką ochrony i restauracji zabytków – począwszy od oferty dotyczącej materiałów budowlanych poprzez najwyższej jakości produkty aż po związane z branżą usługi. W tym roku swoją ofertę zaprezentują zarówno liczni reprezentanci światowych marek, zakłady rzemieślnicze oraz restauratorzy, jak i renomowane instytucje – w tym stali wystawcy oraz nowi przedsiębiorcy i organizacje. Wśród wystawców zaprezentują się m.in. takie firmy jak: CAPAROL, CLAYTEC, eschke seidenmanufaktur, Glashütte Lamberts, Golem-Kunst und Baukeramik, HARLINGER AARDEWERK & TEGELFABRIEK, die Holzmanufaktur Rottweil, Keimfarben, Kremer Pigmente, Liebscher Blattgold, Noris Blattgold, Remmers czy Zement- und Kalkwerke Otterbein. Z Polski swój udział w targach zgłosiły na ten moment dwie firmy: Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o. oferująca ceramiczne akcesoria dachowe, akcesoria ozdobne, akcesoria ogrodzeniowe i akcesoria na specjalne, indywidualne zamówienie, a także usługi odtwarzania elementów ceramiki dachowej oraz Pracownia Sztukatorska „KANON-ART” Piotr Szymkowiak oferująca m.in. usługi renowacji elewacji obiektów zabytkowych, sztukaterii wewnętrznej, detali architektonicznych czy rzeźb. W tym roku już po raz szósty targom towarzyszyć będzie Międzynarodowa Giełda Kooperacji CONTACT, która organizowana jest w ramach europejskiej sieci „Enterprise Europe Network” przez Izbę Rzemiosła w Lipsku oraz Leipziger Messe GmbH. W jej ostatniej edycji w 2016 roku udział wzięło 58 przedsiębiorstw i instytucji z takich krajów jak: Polska, Czechy, Holandia, Austria, Wielka Brytania, Włochy, Rosja, Szwecja, Francja i Niemcy. Udział w giełdzie można zgłosić do dnia 28 września, uzupełniającon-line formularz profilu firmy, który znajduje się na stronie: www.hwk-leipzig.de/contact-denkmal. Dla polskich uczestników zarówno wystawców, jak i odwiedzających udział w giełdzie jest bezpłatny.
Polskie firmy i instytucje zainteresowane promocją na europejskim rynku oraz nawiązaniem nowych kontaktów handlowych i kooperacyjnych mają możliwość wzięcia udziału w targach denkmal jako wystawca. Formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie: www.denkmal-leipzig.com.
Kontakt: Targi Lipskie Polska Sp. z o.o.,
tel. 22 414 44 71, e-mail: info@targilipskie.pl,
www.targilipskie.pl.
Rzeszów
Historyczne miasto Lubomirskich
Archeologia
Dziedzictwo a kształtowanie tożsamości lokalnej
Projektowanie w przestrzeniach zabytkowych
Zabytki coraz bliższe współczesności.
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
Mecenas Kultury Miasta Krakowa
Nagroda "Złotego Pióra"
Złoty Krzyż Zasługi
Czytaj więcej