Już od ośmiu lat firma Baumit nagradza najładniejsze fasady budynków w Polsce. Konkurs Fasada Roku od pierwszej edycji zgromadził już ponad 1000 realizacji budowlanych, na elewacji których zastosowano kompletną technologię Baumit. Ich przegląd stanowi znakomity obraz tego, jak na przestrzeni kilku ostatnich lat zmieniały się trendy w architekturze polskich miast i miasteczek. Z końcem marca zakończono przyjmowanie zgłoszeń, które dopisują kolejny rozdział w historii ogólnopolskiego plebiscytu.
Prestiżowa nagroda Fasady Roku na stałe wpisała się w kalendarz imprez architektoniczno-budowalnych, a wszystkie nagrodzone obiekty zdobyły ogólnopolską sławę. W tym roku projekty podlegały ocenie w pięciu kategoriach konkursowych: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji”, „Budynek niemieszkalny” oraz „Budynek po renowacji”. Do konkursu zakwalifikowanych zostało 170 najbardziej prestiżowych obiektów, na elewacji których zastosowano kompletną technologię Baumit – system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem.
„Z roku na rok obserwujemy coraz wyższy poziom zgłaszanych obiektów. Wśród tegorocznych fasad wyróżniają się nie tylko ciekawe połączenia kolorystyczne, ale również coraz bardziej odważne łączenia różnych materiałów i struktur na elewacjach” – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit.
W połowie maja jury plebiscytu stanęło przed nie lada wyzwaniem zaopiniowania wszystkich zgłoszonych realizacji i wyłonienia spośród nich tych najlepszych, którzy, oprócz głównej nagrody w wysokości 10 000 zł, otrzymają również wyjątkową szansę promocji swoich projektów na arenie międzynarodowej. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wezmą bowiem udział w ogólnoeuropejskiej odsłonie konkursu – Baumit Life Challenge.
Wszystkie budynki zgłoszone do plebiscytu można zobaczyć na stronie www.fasadaroku.pl.
www.baumit.com
www.facebook.com/BaumitPolska
Rzeszów
Historyczne miasto Lubomirskich
Archeologia
Dziedzictwo a kształtowanie tożsamości lokalnej
Projektowanie w przestrzeniach zabytkowych
Zabytki coraz bliższe współczesności.
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
Mecenas Kultury Miasta Krakowa
Nagroda "Złotego Pióra"
Złoty Krzyż Zasługi
Czytaj więcej