Akademickie Koło Studentów Ochrony Dóbr Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza na VI Konferencję Naukową “Rozpoznać przeszłość w teraźniejszości - niedostrzeżone dziedzictwo”, która odbędzie się w dniach 9-11 października 2020 roku w Instytucie Historii Sztuki UJ przy ulicy Grodzkiej 53 w Krakowie.
Podczas VI Konferencji “Rozpoznać przeszłość w teraźniejszości - niedostrzeżone dziedzictwo” chcielibyśmy się skupić na tym, czego na co dzień nie zauważamy, co jest często pomijane w głównych dyskusjach o ochronie dziedzictwa oraz na tym, co bywa ukryte na co dzień albo zostało zapomnienie i zatarte przez kolejne lata istnienia. Tym, co znajduje się na granicach dużych ośrodków kulturowych i turystycznych. W końcu na tym, jakie zagrożenia związane są z dostrzeżeniem dziedzictwa oraz jego promocją. Mamy nadzieję przyjrzeć się sposobom ochrony, dokumentacji i popularyzacji niedostrzeżonego dziedzictwa. Pragniemy, aby referaty uwzględniały także problematykę współczesności: zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, nowoczesnych technologii.
Konferencja “Rozpoznać przeszłość w teraźniejszości” organizowana jest przez Akademickie Koło Studentów Ochrony Dóbr Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego już po raz szósty. Przy każdej edycji staraliśmy się zebrać szeroką grupę osób zaangażowanych w ochronę dziedzictwa oraz prowokować ciekawe, interdyscyplinarne dyskusje. Konferencja cieszy się bardzo pozytywnym przyjęciem przez specjalistów. Co roku wydajemy publikację, w której umieszczamy najciekawsze referaty.
Nabór abstraktów rozpoczyna się z dniem 12 stycznia 2020 roku i potrwa do 2 marca 2020 roku. Zgłoszenie 20-minutowego wystąpienia powinno mieć długość maksymalnie 400 słów oraz zawierać:
● imię i nazwisko prelegenta
● afiliację
● stopień naukowy (opcjonalnie)
● dane kontaktowe (adres e-mail, numer telefonu)
● 3-5 słów kluczowych
Abstrakty prosimy przesyłać na adres:
konferencja.dziedzictwo@gmail.com w tytule wpisując “ABSTRAKT: [Imię i nazwisko, tytuł referatu]". O przyjęciu referatów poinformujemy państwa drogą mailową do 7 marca 2020 r.
Jako organizatorzy zastrzegamy sobie prawo do merytorycznej oceny oraz selekcji abstraktów. Nie przewidujemy opłaty konferencyjnej.
Rzeszów
Historyczne miasto Lubomirskich
Archeologia
Dziedzictwo a kształtowanie tożsamości lokalnej
Projektowanie w przestrzeniach zabytkowych
Zabytki coraz bliższe współczesności.
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
Mecenas Kultury Miasta Krakowa
Nagroda "Złotego Pióra"
Złoty Krzyż Zasługi
Czytaj więcej