Konferencja ANTIKON od lat przyczynia się do szeroko rozumianej popularyzacji wiedzy wśród właścicieli obiektów ryglowych w sprawie prawidłowego przeprowadzania remontów, prac konserwatorskich i ochrony obiektów. Uczestnicy ANTIKONU promują unikalny charakter dziedzictwa kulturowego architektury drewnianej i ryglowej zarówno w Niemczech jak i w Polsce. Długoletnia współpraca w ramach ANTIKON-u polskich konserwatorów, historyków sztuki, ze specjalistami z Niemiec pozwala na wymianę cennych doświadczeń w zakresie ochrony dziedzictwa architektonicznego oraz ich skutecznego wykorzystania. Spotkania specjalistów polskich i niemieckich odbywają się co roku, na przemian: raz w Polsce, raz w Niemczech, raz na pograniczu polsko-niemieckim. Konferencja ANTIKON ma bogatą historię, powtarzalny charakter a odbywa się od 1996.
Konferencja i podróż studyjna nie tylko przyczyniają się do promocji osiągnięć w zakresie opieki nad zabytkami i upowszechniania wiedzy o zabytkach, ale jest również okazją do spotkań naukowców, praktyków i pasjonatów oraz wszystkich zainteresowanych ochroną zabytków i dziedzictwem kulturowym, co stwarza możliwość integracji różnych środowisk gospodarczych i społecznych.
Konferencja i podróż studyjna przyczyniają się do doskonalenia zawodowego i specjalistycznego wśród uczestniczących konserwatorów zabytków, architektów, przedstawicieli służb konserwatorskich, etnografów, właścicieli obiektów ryglowych, itd. Służy dokształcaniu grup zawodowych ze zbliżonych branż, po oby stronach granicy, dając impulsy do zastosowania i wykorzystywania nabytych umiejętności w praktyce. Uczestnikami konferencji i podróży studyjnej są przedstawiciele instytucji o podobnym profilu działalności, a wymiana wiedzy i doświadczeń (w kontekście polsko-niemieckim), podczas wydarzenia, służy budowaniu ich kompetencji. Ponadto konferencja i podróż studyjna umożliwia poznanie i transfer innowacyjnych rozwiązań modelowych.
Szczegółowe informacje: http://antikon.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Rzeszów
Historyczne miasto Lubomirskich
Archeologia
Dziedzictwo a kształtowanie tożsamości lokalnej
Projektowanie w przestrzeniach zabytkowych
Zabytki coraz bliższe współczesności.
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
Mecenas Kultury Miasta Krakowa
Nagroda "Złotego Pióra"
Złoty Krzyż Zasługi
Czytaj więcej