Ruszył wielki maraton, na którego mecie poznamy najlepsze Fasady Roku 2015. To już IX edycja konkursu organizowanego przez firmę Baumit, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Ideą konkursu jest nagradzanie najlepszych realizacji elewacyjnych z wykorzystaniem kompletnej technologii Baumit. Tegoroczna edycja wystartowała 1 września bieżącego roku, a jej zwycięzców poznamy w pierwszej połowie przyszłego roku.
Konkurs Fasada Roku, organizowany od 2007 r., przyciąga coraz większą ilość architektów, biur projektowych, inwestorów, wykonawców, właścicieli oraz zarządców nieruchomości, którzy zgłaszają swoje projekty. W tegorocznej edycji mogą wziąć udział realizacje budowlane zakończone między 1.01.2015 a 31.12.2015 r., których elewacje zostały wykonane przy użyciu materiałów firmy Baumit: systemów ociepleń, systemów tynkowych z wykończeniem lub produktów renowacyjnych z wykończeniem. Do konkursu mogą zostać zakwalifikowane tylko te projekty, które mają w pełni ukończoną elewację – łącznie z elementami dodatkowymi, czyli barierkami, balustradami, tarasami, strefami cokołowymi oraz z zabudowanymi kablami czy drutami. Zgłoszeń można dokonywać w terminie nie późniejszym niż do 31.12.2015 r. za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie www.fasadaroku.pl. Formularz musi zostać wzbogacony o dokumentację zdjęciową. Fotografie powinny przedstawiać budynek na tle otoczenia, z rzutami ze wszystkich stron oraz ze zbliżeniami na konkretne detale. Profesjonalnie wykonane zdjęcia pozwolą podkreślić walory wizualne obiektu, co w efekcie może zwiększyć jego szanse na zajęcie wysokiego miejsca. Podczas zgłaszania obiektów zabytkowych lub po termomodernizacji warto dołączyć zdjęcia sprzed prac remontowych. Są one cennym źródłem informacji dla Członków Jury.
Sukces na wyciągnięcie ręki
IX edycja została podzielona na 5 kategorii, w których przyznawane będą nagrody główne w wysokości 10 000 zł oraz wyróżnienia. Konkurs obejmuje następujące kategorie: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji”, „Budynek niemieszkalny” oraz „Budynek po renowacji”. Nagrody główne przyznawane będą przez Jury, które oceniać będzie walory architektoniczne i estetyczne, zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, a także prawidłowość realizacji projektu. W skład Jury wchodzą architekci, reprezentanci prasy branżowej oraz prasy architektonicznej.
„O popularności plebiscytu świadczy fakt, że do tej pory wzięło w nim udział ponad 1000 obiektów. W Polsce znajduje się wiele niesamowitych projektów budowlanych, które warto pokazać światu. A taką możliwość otrzymają zwycięzcy poszczególnych kategorii, ponieważ najlepsze obiekty wezmą udział w międzynarodowej edycji konkursu Baumit Life Challenge. Pozwoli to na zaprezentowanie nie tylko budynków, ale również ludzi, którzy za nimi stoją, na szeroką skalę”- mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit.
Rozstrzygnięcie najbliższej II już edycji Baumit Life Challenge odbędzie się wiosną przyszłego roku. Grono Jury złożone z wybitnych architektów z wielu krajów dokona wyboru najlepszej europejskiej fasady. W składzie Jury Life Challenge zasiądzie również reprezentant z Polki – Piotr Kostka Architekt, Prezes Poznańskiego Oddziału SARP, prowadzący wraz z Hanną Kurka pracownię projektową „Kostka & Kurka Architekci”.
Nagroda internautów
Wszystkie zgłoszone projekty będą prezentowane na stronie www.fasadaroku.pl. W terminie od 1.10.2015 do 31.01.2016 r. każdy internauta odwiedzający serwis będzie mógł zagłosować na, jego zdaniem, jeden najlepszy obiekt z każdej kategorii. Projekty z największą ilością oddanych głosów zdobędą „Wyróżnienie Internautów”, a dodatkowo osoba, której minimum trzy typy pokryją się ze zwycięzcami wybranymi przez Jury konkursu, otrzyma nagrodę rzeczową od firmy Baumit.
www.baumit.com
Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Firma obecna jest w Polsce od 21 lat, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie produkcji i sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych, (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje także m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych, materiały do renowacji zabytków, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie.
Informacja prasowa – wrzesień 2015
Kontakt prasowy:
Rafał Wójcicki,
rwojcicki@gutpr.pl, tel.: 667 74 09 10, 71 78 95 204
Rzeszów
Historyczne miasto Lubomirskich
Archeologia
Dziedzictwo a kształtowanie tożsamości lokalnej
Projektowanie w przestrzeniach zabytkowych
Zabytki coraz bliższe współczesności.
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
Mecenas Kultury Miasta Krakowa
Nagroda "Złotego Pióra"
Złoty Krzyż Zasługi
Czytaj więcej