Plebiscyt Fasada Roku od 2007 r. tworzy historię polskiej architektury, wyznaczając przy tym nowe standardy w dziedzinie estetyki i wysokiej jakości wykończenia elewacji. Od kilku lat odrębny rozdział konkursu firmy Baumit piszą internauci. Także w tym roku wcielili się w rolę jurorów i wyłonili najlepsze fasady 2015 roku. W kategorii „Budynek po renowacji” specjalne „Wyróżnienie Internautów” otrzymała realizacja z Lidzbarka Warmińskiego.
Typowanie zwycięzców trwało od października 2015 r., a ostatnie ważne głosy zarejestrowano 31 stycznia br. Internauci wybierali tym razem z blisko 200 elewacji ukończonych w 2015 r., wykończonych kompletną technologią Baumit, czyli systemem ociepleń, systemem tynkowym z wykończeniem lub programem produktów renowacyjnych z wykończeniem. Każda osoba, która odwiedziła adres www.fasadaroku.pl, miała do rozdysponowania w sumie 5 głosów – po jednym w każdej kategorii konkursowej. Projekty, które w swoich grupach zyskały największe poparcie w sieci, zostały nagrodzone specjalnym „Wyróżnieniem Internautów”.
Najlepszą renowacją 2015 roku społeczność internetowa okrzyknęła Oranżerię Ignacego Krasickiego w Lidzbarku Warmińskim, projektu pracowni Serafin Studio Projektowe. Prace remontowe na zlecenie gminy przeprowadziła firma Mur-Mal Maciej Maliszewski, która zgłosiła obiekt do konkursu.
Teraz do gry wchodzi profesjonalne jury, by podczas zamkniętych obrad wspólnie przeanalizować zakwalifikowane do konkursu projekty i wyłonić najlepsze rozwiązania elewacyjne minionego roku. Nagrodą główną w każdej kategorii jest prestiżowy tytuł Fasady Roku 2015 i 10 000 tys. zł. Oprócz gratyfikacji finansowych i korzyści wizerunkowych, dodatkowym bonusem dla laureatów będzie prawo startu w międzynarodowej odsłonie plebiscytu – Baumit Life Challenge. Czy renowacja Oranżerii w Lidzbarku Warmińskim zyska uznanie również w oczach Kapituły Konkursu? Przekonamy się już wkrótce. Oficjalne rozstrzygnięcie poznamy do końca marca.
Rzeszów
Historyczne miasto Lubomirskich
Archeologia
Dziedzictwo a kształtowanie tożsamości lokalnej
Projektowanie w przestrzeniach zabytkowych
Zabytki coraz bliższe współczesności.
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
Mecenas Kultury Miasta Krakowa
Nagroda "Złotego Pióra"
Złoty Krzyż Zasługi
Czytaj więcej