Elewacja budynku to jego wizytówka. Warto jednak pamiętać, że estetyczna fasada spełnia nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także chroni ściany przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, zabrudzeniami czy uszkodzeniami mechanicznymi. Wybierając system ociepleń warto zatem kierować się parametrami wskazującymi na wysoką odporność wyprawy wierzchniej oraz paroprzepuszczalność tej powłoki.
Do oferty firmy Baumit został wprowadzony nowy tynk strukturalny Baumit openTop, który jest elementem systemu ociepleń Baumit open®. Ten oddychający tynk gwarantuje doskonały wygląd elewacji i zapobiega kondensacji wilgoci w ścianie, poprzez swobodny proces dyfuzji pary wodnej na zewnątrz.
Tynk strukturalny Baumit openTop, nowość w ofercie firmy Baumit, to gotowa do użycia wyprawa wierzchnia w formie barwionego tynku. Jest to cienkowarstwowa masa o strukturze baranka o wielkości ziarna 1,5; 2,0; 3,0 mm. Wyprawa Baumit openTop dostępna jest w kolorystyce Life. Swoboda wyboru koloru spośród szerokiej palety barw wzornika Life pozwala stworzyć elewację, która będzie zachwycać swoim wyglądem i pozostanie trwała przez wiele lat. Specjalnie przygotowany tynk zewnętrzny firmy Baumit został opracowany z myślą o współdziałaniu z pozostałymi elementami systemu Baumit open®. Jednocześnie jest on niezwykle odporny na zmienne warunki atmosferyczne i hydrofobowy. Charakteryzuje się wysoką paroprzepuszczalnością i niską podatnością na zabrudzenia. Tynk Baumit openTop jest łatwy w obróbce, można go nakładać ręcznie lub maszynowo. Producent zaleca, by stosować go na podłoże warstwy zbrojonej w systemie ociepleń Baumit open®, uprzednio zagruntowane środkiem Baumit PremiumPrimer. Tynku Baumit openTop nie należy aplikować na podłoża wilgotne, zatłuszczone, zapylone lub zmrożone. Warto pamiętać, że wszystkie powierzchnie osypujące się należy uprzednio oczyścić mechanicznie. Tynk Baumit openTop poprzez wysoką zasadowość jest naturalnie odporny na rozwój grzybów, glonów i alg. Tym samym wykazuje on działanie zapobiegawcze i spowalniające możliwość wystąpienia tych procesów. W przypadku obiektów wykazujących krytyczne warunki otoczenia, np. ponadprzeciętne obciążenie wilgotnością, poprzez ciągłe opady atmosferyczne, bliskość zbiorników wodnych, otoczenie nawadnianymi trawnikami i drzewostanem, etc. zalecane jest dodatkowe wzmocnienie środkami do usuwania grzybów i alg.
Rzeszów
Historyczne miasto Lubomirskich
Archeologia
Dziedzictwo a kształtowanie tożsamości lokalnej
Projektowanie w przestrzeniach zabytkowych
Zabytki coraz bliższe współczesności.
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
Mecenas Kultury Miasta Krakowa
Nagroda "Złotego Pióra"
Złoty Krzyż Zasługi